W roku szkolnym 2022/2023 w świetlicy szkolnej przy ulicy Radzymińskiej 232 Przeprowadzony został  cykl zajęć w ramach projektu „Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”  Uniwersytetu Dzieci, w którym wzięli udział uczniowie uczestniczący w zajęciach w świetlicy. Cykl zajęć głównych  poprzedziły lekcje na rozgrzewkę, a były to tematy:  „Dlaczego śmiech to zdrowie” oraz „Uczymy się koncentracji uwagi”.

Odbyły się zajęcia główne o tematyce przyrodniczej zachęcające do bliższego poznania elementów przyrody ożywionej i nieożywionej, którą to wiedzę dzieci aktywnie i samodzielnie zdobywały. Uczniowie rozwinęli umiejętności krytycznego myślenia, zaspokoili swoją naturalną ciekawość i trenowali kompetencje społeczne i emocjonalne.

Zrealizowane tematy to :

„Co to znaczy , że rośliny żyją”

„Czy ptaki maja zęby”

„Czy samochody przeszkadzają zwierzętom”

„Jak oczyścić brudną wodę”

„Po co ptakom pióra”

Jako nauczyciele poprzez udział w tym projekcie miałyśmy możliwość aktywnego poszukiwania dróg rozwoju zawodowego. Rozbudzałyśmy również ciekawość poznawczą uczniów umożliwiając im wszechstronny rozwój.

Opracowanie:

Iwona Dudzińska