Parki narodowe to obszary niezwykle cenne nie tylko dla samej Polski, ale też dla Europy  czy świata. Są one siedliskiem wielu zagrożonych wyginięciem roślin, zwierząt i grzybów, zachwycają pięknem przyrody ożywionej i krajobrazu. Musimy je chronić, aby przyszłe pokolenia również mogły podziwiać różnorodność naturalnych krajobrazów Polski. Stąd też pomysł na zajęcia świetlicowe o wyżej wymienionej tematyce. Dzieci na zajęciach dowiedziały się jak dbać o przyrodę, zaznajomiły się z terminami park narodowy, rezerwat przyrody, pomnik przyrody, gatunki chronione oraz co to jest ochrona ścisła i częściowa. Uczniowie poznali atrakcje wybranych parków narodowych, wykonały plastelinową makietę parku narodowego. Zajęcia były prowadzone metodami aktywizującymi z użyciem tablicy interaktywnej, a wszystko było połączone z dużą ilością plastyki.

Justyna Piotrowska