Wzorem lat ubiegłych również i w tym w naszej szkole 21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypadający 20 listopada. W ramach współpracy z UNICEF wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizowaliśmy z tej okazji dzień pod hasłem „GO BLUE” – czyli ubieramy się wszyscy na niebiesko w kolorach UNICEF. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem zarówno wśród uczniów jak też nauczycieli. Na szkolnych korytarzach królował kolor niebieski, a w szkolnym radiowęźle rozbrzmiały dziecięce piosenki, dodatkowo podkreślając klimat tego dnia. W świetlicy szkolnej przeprowadzony został cykl zajęć o prawach dziecka, śpiewaliśmy również piosenki, rozmawialiśmy o sytuacji dzieci na świecie, szczególnie w krajach gdzie znajdują się one w najtrudniejszej sytuacji. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zajęcia i dyskusje. Dzieliły się swoimi refleksjami, pomysłami i spostrzeżeniami.

Joanna Urbaniak