W pierwszym tygodniu adwentu w świetlicy SP84 panował klimat radości i oczekiwania na niespodzianki związane z dniem świętego Mikołaja. Uczniowie zostali zapoznani z postacią św. Mikołaja, jego życiorysem oraz historią za pomocą filmów edukacyjnych oraz prezentacji. W salach wszystkich świetlic pojawiły się na tę okoliczność świąteczne dekoracje oraz zabłysnęły wielobarwnie udekorowane choinki. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne różnymi technikami pokazując tym postać św. Mikołaja w ich wyobraźni. Jedną z technik była makrama wprowadzająca uczniów w cykl zajęć prowadzonych przez panią Martynę Marchwicką.  W salach świetlic rozbrzmiewały piosenki o tematyce mikołajkowej, zimowej i świątecznej. Aby podkreślić ważność tego dnia, chętne  dzieci ubrały się odświętnie upodabniając się do postaci patrona tak pięknego dla nich dnia. W tym tygodniu w świetlicy rozpoczęły się konkursy adwentowe, gdzie pierwszym z nich był „List do św. Mikołaja”. Uczniowie z wielkim entuzjazmem w treści listu i za pomocą rysunków wyraziły prośby o wymarzonych prezentach Wykonały również konkursowe kartki świąteczne a podczas ich wykonywania uczyły się poprawnie formułować treść życzeń. Pierwszy tydzień adwentu to jeden z  najbarwniejszych i najradośniejszych chwil również z powodu wspólnego pieczenia świątecznych pierników kiedy to rozprzestrzeniał się piękny korzenny zapach wprowadzający wszystkich w świąteczny klimat. Do świetlicy w tym tygodniu napływały przepiękne prace uczniów w postaci ozdób bożonarodzeniowych przeznaczonych na konkurs oraz na kiermasz świąteczny, o którym dowiemy się w przyszłych artykułach... :)

Natalia Buszek