W dniach 21 i 28 listopada odbywał się szkolny konkurs „Wielcy poeci dzieciom” współorganizowany przez bibliotekę i świetlicę szkolną. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była twórczość Jana Brzechwy, z którą zapoznawaliśmy uczniów już na kilka tygodni wcześniej. Udział w konkursie mogli brać uczniowie klas I-III.

Pierwsza część konkursu przeprowadzona została dnia 21 listopada we wszystkich świetlicach naszej szkoły. Dzieci wykonały ilustrację do losowo wybranych wierszy. Druga część odbywała się 28 listopada w świetlicy mieszczącej się w budynku na ulicy Radzymińskiej 232. Tam też przybyli wszyscy uczestnicy konkursu, by w przyjaznej atmosferze zaprezentować swoje wspaniale przygotowane recytacje. Ku naszej radości do konkursu recytatorskiego zgłosiło się bardzo wielu uczestników, a na widowni zasiedli uczniowie biorący udział oraz przebywający wtedy w świetlicy, jury oraz panie wychowawczynie . Wysłuchaliśmy pięknych i zabawnych wierszy takich jak „ Kaczka dziwaczka”, „Na straganie”, „Kłamczucha”, „Tydzień” i wiele innych w bardzo różnych i ciekawych interpretacjach.

Po obradach jury w składzie: Małgorzata Nowicka – nauczyciel bibliotekarz, Iwona Dudzińska – wychowawca świetlicy, Kamila Klepacka – wychowawca świetlicy, Aurelia Nadolna uczennica klasy VII b. Nagrody przyznano:

klasy pierwsze
Leon Mąka kl.1a