W maju w świetlicy szkolnej przeprowadziłyśmy cykl zajęć poświęcony legendom polskim. Miałyśmy na celu:

- rozbudzenie motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbioru dzieł literackich

- popularyzacje wiedzy o Polsce oraz o kulturze narodu i państwa

- popularyzację literatury polskiej.

Dzieci miały możliwość poznać treść kilku legend dotyczących różnych regionów naszego kraju. Wychowawcy omówili z uczniami cechy legend i ich znaczenie dla rozwoju naszej kultury. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.

31 maja został zorganizowany konkurs świetlicowy dotyczący znajomości legend. Klasy II i III rozwiązywały test składający się z dwudziestu zadań zamkniętych, zaś klasy I wykonywały pracę plastyczną do wylosowanej legendy. Komisja konkursowa brała pod uwagę ilość zdobytych punktów z testu a w przypadku prac plastycznych  zgodność z tematem legendy, kreatywność i estetykę pracy. Okazało się, że uczniowie wykazali się dużą znajomością omawianych legend.

W dniu 2 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursu:

Krzysztof Żołądek Id

Iga Pisarek Ia

Gustaw Olędzki Id

wyróżnienie

Adam Byłczyński !a

Klasy II-III

Maria Kossakowska IIIb

Michalina Sobczyńska IIIb

Maja Roszczyk IIIb

Marcelina Obrzud IIId

Tymon Domaszczyński IIa

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Teresa Gościniak

Grażyna Kapilewicz