W kwietniu świetlica przy Szkole Podstawowej Nr 285 zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny “Najpiękniejsza kartka wielkanocna”. Celami konkursu było propagowanie tradycji pisania kartek świątecznych, utrwalanie tradycji związanych ze świętami, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień plastycznych dzieci. Prace konkursowe mogły przedstawiać pisanki, zajączki, bazie, kurczaczki i wszystko co kojarzy się autorowi z tematyką Świąt Wielkanocnych. Najważniejsza była kreatywność, samodzielność wykonania, oryginalność oraz odniesienie do tematu i właśnie tymi kryteriami kierowało się Jury przy ocenie prac. Zdaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej płaskiej techniką dowolną, formatu kartki pocztowej (ok.10 × 15 cm, co odpowiada rozmiarowi A6) o tematyce wielkanocnej.

Bartłomiej Bukowski SP 84

Wojciech Kiendzierski SP 84