Kalkografia - poznajemy nowe techniki plastyczne

Nasze świetliczaki zapoznały się z nową techniką plastyczną – kalkografią. Technika ta polega na odbijaniu przygotowanych kompozycji z wykorzystaniem kalki ołówkowej i żelazka. Jest to technika intrygująca za równo ze względu na nietypowy proces twórczy, jak i możliwość uzyskania oryginalnych efektów plastycznych. Pobudza wyobraźnię, rozwija pomysłowość.
W sposób wszechstronny rozwija zdolności manualne dzieci angażując do różnorodnej aktywności plastycznej (wycinanie, układanie własnych, bądź powtarzanie gotowych wzorów, wyklejanie, rysowanie, malowanie itp.).

Na naszych zajęciach z kalkografii dzieci wykonały przepiękne zimowe krajobrazy. Tworzenie ich sprawiło im dużo radości. Nowa technika bardzo przypadała im do gustu, więc z całą pewnością będziemy ją jeszcze wykorzystywać na naszych zajęciach.

Joanna Urbaniak