W pierwszym tygodniu powrotu z ferii zimowych uczniowie mieli okazję przenieść się w czasy dinozaurów i początków ludzkości.

Dzieci mogły w tym czasie poszerzyć swoją wiedzę o dinozaurach, tych fascynujących stworzeniach, które kryją wiele tajemnic, zaskakują wyglądem oraz swoją wielkością, poznaliśmy wiele nowych gatunków, których wcześniej nie znaliśmy. Uczniowie również zgłębili swoją wiedzę o człowieku prehistorycznym- jak żył: mieszkał polował, odpoczywał.

Podczas zajęć świetlicowych, w których dzieci brały czynny udział prowadzone były pogadanki, dyskusje, prezentacje multimedialne, prezentacje książek, albumów, filmów edukacyjnych oraz zabawy ruchowo-naśladujące. Powstało w tym czasie wiele prac plastycznych z których została utworzona wspaniała wystawa.

Zdobytą wiedzę uczniowie mogli sprawdzić poprzez rozwiązywanie krzyżówek, quizów i różnego rodzaju zagadek.