W naszej świetlicy stawiamy na zdobywanie umiejętności praktycznych. Wiemy, że w codziennym życiu są one niezwykle ważne. Dlatego co czwartek na Radzymińskiej 232 sięgamy po igły, nici i nożyczki oraz różne materiały i uczymy się projektowania, robienia wykrojów i szycia. Uczestnicy zajęć od września poznali różne ściegi, nauczyli się przyszywać sprawnie guziki, obszywać i przeszywać tkaniny na różne sposoby. Poznali także tajniki powstawania materiałów i historię najsłynniejszych projektantów światowej sławy, a także polskich. Gościliśmy także zaprzyjaźnioną panią krawcową, która opowiedziała nam na czym polega jej praca. Zajęcia wymagają skupienia uwagi i dużej cierpliwości dla popełnianych błędów. Czasami prujemy i szyjemy ponownie, nawet po kilka razy. Nikt się jednak tym nie zraża, ponieważ efekt końcowy zawsze daje ogromną satysfakcję. W ten sposób uszyliśmy już serduszka na igły, kolorowe liście, jesienny obraz, flagi i renifery. Widać jakie postępy zrobili uczniowie regularnie przychodzący na zajęcia i to daje nam dużą satysfakcję. Uczniowie pracują pod okiem pełnych entuzjazmu do tych działań pań: Natalii Buszek i Kamili Klepackiej.

Kamila Klepacka