W dniach od 2- 5 maja w świetlicy omawialiśmy temat : Zwierzęta i rośliny wokół nas. Uczniowie poznawali bogactwo flory i fauny w najbliższym środowisku i na świecie, wzbogacali słownictwo o nazwy zwierząt i roślin, gromadzili wiadomości o parkach narodowych, rezerwatach przyrody. Poznawali zależności między światem ludzi, zwierząt i roślin i uczyli się poszanowania dla otaczającej nas przyrody.

Prowadzone były pogadanki, dyskusje, prezentacje różnych książek, albumów, ciekawych filmów edukacyjnych. Dzieci wykonywały prace plastyczne – krajobraz z wyobraźni w technice dowolnej,  kolorowego motyla z dłoni.

Dzięki planszowej grze dydaktycznej „Palcem po mapie '' dzieci mogły poszerzać i utrwalać swoją wiedzę geograficzno – przyrodniczą, ćwiczyć orientację i określać kierunki na mapie. Zdobyte wiadomości były sprawdzane także poprzez rozwiązywanie quizów, zagadek, krzyżówek..