W maju, kiedy przyroda budzi się do życia, Mamy mają swoje święto, w którym wyrażamy szacunek, zrozumienie oraz zwyczajną miłość naszym mamom i ich niełatwej roli w otaczającym nas świecie. W dniu swego święta Mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. W naszej świetlicy również postanowiliśmy uczcić to ważne święto, dlatego też w dniu 23 maja 2022 roku odbyły się szczególne zajęcia  poświęcone naszym mamom. Na początku zapoznaliśmy dzieci z krótką historią Dnia Matki w Polsce i na świecie. Następnie uczniowie wypowiadali się na temat swych mam, dzieląc się z nami swoimi refleksjami, uczuciami i zabawnymi anegdotami. Śpiewaliśmy również piosenki, które dzieci mogły później zaprezentować swoim mamom. Na koniec uczniowie wykonali przepiękne prezenty dla swoich mam w postaci żelowych świec z kolorowym piaskiem i muszelkami oraz ozdobne słoiczki z kompozycjami z kolorowego piasku. Dzieci były zachwycone zajęciami oraz prezentami, które mogły wykonać dla swoich ukochanych mam. Włożyły w nie mnóstwo serca i pracy. Nie mogły się doczekać kiedy będą już mogły je wręczyć swoim mamom pokazując im tym samym jak bardzo je kochają i jak bardzo są one dla nich ważne.

Joanna Urbaniak