W świetle ostatnich wydarzeń jakie mają miejsce na Ukrainie, nikt nie pozostaje obojętny na los tysięcy poszkodowanych ludzi. W związku z tą trudną sytuacja z jaką przyszło się nam wszystkim mierzyć również i my nie mogliśmy pozostać bierni, dlatego w naszej świetlicy szkolnej również miały miejsce różne inicjatywy i działania.  Nasi uczniowie wykazywali ogromne zainteresowanie i chęć pomocy, dlatego od początku prowadziliśmy z nimi rozmowy, które miały na celu pomóc im zrozumieć tę trudną sytuację. Bardzo pomocny był film edukacyjny dla dzieci przygotowany przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę „Porozmawiajmy o wojnie na Ukrainie”. Dzieciom została przybliżona również historia, zwyczaje i tradycje panujące na Ukrainie. Formy wsparcia i solidarności naszych dzieci z dotkniętą wojna Ukrainą były bardzo różnorodne. Nasi uczniowie wspaniale zaopiekowali się nowymi uczniami poprzez wzajemną integrację, zabawy, pomoc w odnalezieniu się w nowej szkolnej rzeczywistości. Powstało również wiele prac plastycznych, gazetki ścienne, plakaty wyrażające nasze wsparcie dla dzieci z Ukrainy.