Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, kurczakami …

W naszej świetlicy czas przed świętami upłynął bardzo pracowicie. Pojawiły się wiosenno-świąteczne dekoracje, dzieci wykonywały różne prace plastyczne, rozwijały swoje zdolności manualne i kreatywność. Nową techniką malowania, poznaną przez świetliczków, było malowanie pisanek za pomocą własnoręcznie zrobionych „rosnących farb”, które okazały się świetnym eksperymentem i budziły wiele ekscytacji. Składniki na rosnące farby są dostępne w każdej kuchni. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody i barwniki spożywcze. Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej wysychają, twardnieją i unoszą się tworząc piękny efekt spieczenia. Poza nową formą pracy plastycznej, dzieci przeniosły się w ramach innowacji pedagogicznej: „Rzeka czasu, wstęp do historii...” do czasów prehistorycznych. Dzieci mogły puścić wodze fantazji wykonując makietę „Wielkanocnej Wyspy Dinozaurowej”. Uczniowie stworzyły na wzór współczesnych pisanek, kraszanek modele ozdobionych dinozaurowych jaj oraz figurki dinozaurów. Zarówno dzieci jak i wychowawcy chciałyby pospacerować na takiej wyspie w czasie świąt Wielkanocnych. Wytwór dziecięcej wyobraźni można podziewać na zdjęciach.

Justyna Piotrowska