Nasza świetlica przystąpiła w tym roku szkolnym do Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego „Europa i ja” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy.  Celem projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Każda grupa na początku swojej przygody z projektem wybiera sobie jedno państwo europejskie (oprócz Polski) i wszystkie zadania, których łącznie będzie osiem, wykonuje biorąc pod uwagę wybrany kraj. My zdecydowaliśmy się na Belgię. Mamy za sobą już trzy zrealizowane zadania. W październiku dzieci poznały kraj, który wybraliśmy. Odnaleźliśmy jego położenie na mapie, zapoznaliśmy uczniów ze stolicą, flagą, hymnem oraz charakterystycznymi miejscami i symbolami. W listopadzie mieliśmy za zadanie lepiej poznać wybrany przez nas kraj poprzez odnalezienie w zasobach internetowych słuchowiska, filmu, bajki itp., które nawiązują do Belgii. Natomiast w grudniu stworzyliśmy słowniczek obrazkowy z wybranymi wyrazami w języku niderlandzkim, którym posługują się mieszkańcy Belgii. Przed nami jeszcze kilka zadań, dzięki którym będziemy mogli jeszcze lepiej poznać Belgię, jej kulturę i mieszkańców.

Joanna Urbaniak

Monika Bilińska