Międzynarodowy Dzień Kropki

„Kiedy coś planujesz, kiedy o czymś marzysz narysuj kropkę na resztę się odważysz”

W dniu 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, do obchodów którego dołączyła również nasza szkoła i świetlica. Na początku wysłuchaliśmy opowiadania z książki pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka” napisanej przez amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynolds. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Była to również okazja do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów, marzeń i pasji. Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki mają na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia, dlatego też w naszej świetlicy powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki z origami oraz z farby malowanej palcami. Każde z nich były odzwierciedleniem niezwykłej wyobraźni dzieci.