Dnia 22.10.2021 odbył się w świetlicy Szkoły Podstawowej 84 konkurs dla uczniów klas 1-3 pt: "Co to znaczy". Sprawdzał on znajomość popularnych powiedzeń i przysłów.

Odbywał się w dwóch turach: dla zmiany porannej - o 10.00, dla zmiany popołudniowej - o 13.00.

W klasach 1-2 miał on postać konkursu plastycznego, gdzie uczniowie losowali wybrane powiedzenie i ilustrowali jego znaczenie w technice dowolnej, na kartce  formatu A4. Uczniowie klasy 3 w pierwszej kolejności rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, następnie w przypadku podobnych wyników wykonywali ilustrację do wylosowanego powiedzenia.

Podczas oceny prac brane były pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, właściwa interpretacja, walory estetyczne.

Komisja oceniająca prace plastyczne i wyniki testu, wśród wszystkich uczestników konkursu wyłoniła następujących laureatów:

- klasa I  - 1 miejsce - Maja Popiołek - 1b

- 2 miejsce - Liza Pyzel - 1b

- 3 miejsce - Nina Stachurska - 1e

- klasa II  - 1 miejsce - Natalia Bukowska - 2d

- 2 miejsce - Bartosz Jońca - 2c

- 3 miejsce - Łucja Konopka - 2a

- klasa III  - 1 miejsce - Tymon Lenarcik - 3e

- 2 miejsce - Milena Położyńska - 3d

- 3 miejsce - Antek Patocki - 3d

Uczniowie wykazali się dużą znajomością funkcjonujących w naszym języku powiedzeń  i wyrażeń jak również ciekawą ich interpretacją plastyczną. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.