Świetlica szkolna jest miejscem, którego zadaniem jest wszechstronny rozwój osobowości dziecka. Dzieci w wieku szkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość świata. Wydaje nam się, że warto rozwijać wrażliwość na odmienność wyglądu, kultury, poglądów czy sposobu życia innych ludzi. Ważne jest, aby te treści przewijały się w naszych zajęciach przez cały rok, dlatego też wprowadzona przez nas innowacja ma za zadanie zapoznanie uczniów z kulturą, zwyczajami i tradycjami wybranych państw oraz budzenie szacunku do odmienności drugiego człowieka. W ramach zajęć dzieci mają okazję poznać jak wyglądają i ubierają się ich rówieśnicy z różnych stron świata, w jakich mieszkają domach, jakimi językami się posługują, co lubią jeść, w co się bawią i jakie mają hobby, jakie są ich zwyczaje, oraz z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień.