23 maja na całym świecie obchodzony jest Dzień Żółwia. Tego dnia, w naszej świetlicy uczniowie mieli możliwość poznania wielu ciekawostek o tych zwierzętach, o ich gatunkach, sposobie życia i odżywiania. Zaprezentowane filmy, albumy oraz pogadanka, przybliżyły dzieciom świat tych egzotycznych zwierząt. Z wielkim zaangażowaniem zostały wykonane prace przestrzenne postaci żółwia.

W kolejnym tygodniu, w trosce o pozytywne relacje wśród wychowanków, dzieci obdarowywały się wzajemnie wykonanymi przez nich ozdobami, zrobionymi z koralików PYSSLA, których stworzenie sprawiło im wiele radości. Zaangażowani w pracę uczniowie wzmocnili w sobie wartość wzajemnego szacunku, sympatii, a także koleżeństwa.