Do przedstawienia „Dom mody na różne pogody” będącego ważnym elementem innowacji „Co słychać za kurtyną”  dzieci przygotowywały się kilka tygodni. Przygotowania miały na celu między innymi opanowanie pamięciowe tekstów wybranych przez dzieci ról,  przygotowanie strojów, rekwizytów praz scenografii, co robiliśmy w czasie zajęć w świetlicy z klasą 1d.  W zaplanowanym terminie 11 maja odbyło się nagranie. Dzieci z radością czekały na ten dzień. W czasie przedstawienia dwanaście miesięcy dokonało zakupów ubrań na róże pogody u czterech pór roku, po czym odbył się pokaz mody w zakupionych ubraniach. Zakupy poszczególnych miesięcy przeplatały piosenki dotyczące tematyki czterech pór roku z instrumentami muzycznymi oraz rekwizytami, które uświetniły wykonanie utworów. Film zostanie zmontowany oraz udostępniony w formie linku na stronie Office.

W piękne majowe popołudnia udawaliśmy się na plac zabaw, gdzie między innymi uczyliśmy się pleść wianki z kwiatów, co zostało uwiecznione na zdjęciach z dziewczynkami w wiankach na głowach :) w okolicznościach słonecznej majowej pogody.

W czwartek 12 maja obchodziliśmy Dzień Niezapominajki. W formie prezentacji  dzieciom została przybliżona postać Andrzeja Zalewskiego, znanego ekologa, który wprowadził Święto Niezapominajki do kalendarza polskich świąt ekologicznych. Następnie po wysłuchaniu „Bajki o Niezapominajce” odbyła się rozmowa na temat treści oraz zabawa z elementami dramy „Niewidzialny kwiatek”. Dzieci miały mnóstwo pomysłów na temat „O czym nie można zapomnieć” Wypowiedzi dotyczyły ich codziennych czynności, troski o przyrodę i środowisko naturalne oraz bliskich osób. Bardzo chętnie wykonały przestrzenną pracę plastyczną pt.  „Nie zapomnij ” gdzie w doniczce wypełnionej niezapominajkami umieściły napis na temat „O czym nie chcą zapomnieć”. Po wykonaniu pracy sporządziliśmy wystawkę w świetlicy w towarzyszeniu piosenki pt.  „Niezapominajka”.

Natalia Buszek