Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia mające na celu promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie dzieciom, że  planeta Ziemia to nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem.

Film edukacyjny - Ekologiczny dom – pogadanka

Zajęcia plastyczno-techniczne - W ramach zajęć uczniowie przygotowali plakat: „Jaki zostawisz ślad?” nawołujący do konieczności dbania o środowisko naturalne - segregowanie śmieci, oszczędzanie energii oraz wody, dbanie o czyste powietrze. Wykonali również EKOLUDKA z materiałów recyklingowych typu butelki plastikowe, kartony, folia aluminiowa itp.

Zajęcia ruchowe - Wychowankowie brali  udział w zabawach oraz układali zagadki ekologiczne.

Eksperymenty - W trakcie zajęć uczniowie wykonali również doświadczenie – malowanie naszej planety na mleku.

Prowadzone zajęcia miały na celu przygotowanie uczniów do życia w harmonii z najbliższym środowiskiem. Zapraszamy do galerii zdjęć z przebiegu zajęć.