Wróżby, szklana kula, karty przewidujące przyszłość – czyli andrzejkowe zabawy w świetlicy

Zgodnie ze zwyczajem staropolskim, zwyczajem nocy końca listopada, kiedy to wróżono i przewidywano przyszłość, radując się przy tym w ostatnich chwilach tuż przed adwentem, również uczniowie naszej świetlicy mieli możliwość zerknięcia w szklaną kulę i ujrzenia tego, co przynieść zamierza im los.

30.11.2021 w salach świetlicy, każdego z budynków szkoły odbyły się andrzejkowe bale. Dzieci przebrane w fantazyjne stroje czarownic, czarnych kotów, wróżek i magów brały udział konkursach tanecznych i sprawnościowych m. in. limbo i tańcu z balonem, bawili się przy ulubionej muzyce i z wielką radością pozwalali wychowawcom wywróżyć przyszłość. Część z nich dowiedziała się jaka droga zawodowa czeka ich po zakończeniu szkoły, inni zaś poznali imię wybranka i wybranki swego serca. Niektóre dzieci otrzymały ostrzeżenie od kart, by uważały na przewrotny los lub zachętę by stawiły czoła własnym lękom. Wróżby nierzadko wywoływały salwy śmiechu wśród uczniów, zaś zabawy wprowadziły element rywalizacji, bowiem na zwycięzców czekały nagrody i dyplomy.