W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w programie edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”.  Program miał na celu promowanie kultury wysokiej, uwrażliwienie na piękno, rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką. Poprzez zajęcia dotyczące regionu uczniowie poznali historię kraju i regionu, miało to na celu kształtowanie poczucia przynależności do regionu, zapoznanie z tradycjami. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli kształtować w sobie empatię i szacunek do osób starszych i niepełnosprawnych , zapoznawaliśmy się z zasadami i normami życia społecznego i ćwiczyliśmy je poprzez zajęcia, najczęściej za pomocą dramy. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikat udziału w programie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również weźmiemy udział w projekcie.