Projekt „Moc prezentów UNICEF” został zrealizowany w świetlicy szkolnej w dniach 14 – 18. 06. 2021 r. Celem projektu było:
- rozwijanie świadomości dzieci na temat znaczenia pomocy humanitarnej i sytuacji mieszkańców krajów rozwijających się,
- kształtowanie postawy zaangażowania społecznego,
- wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.
W ramach projektu „Moc Prezentów UNICEF” uczniowie zapoznali się z działaniami UNICEF na świecie. Poznali historię dzieci z Gwatemali, których życie zmienił huragan, i które straciły wszystko, co było im bliskie i znane. Dowiedzieli się, że wszędzie tam, gdzie niezbędna jest natychmiastowa pomoc, UNICEF działa od razu. Pomaga, dostarczając produkty humanitarne, dzięki którym dzieci i ich rodziny są bezpieczne i mogą funkcjonować. Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone w oparciu o materiały udostępnione przez UNICEF (materiały nt. Gwatemali oraz zadania przeznaczone dla uczniów do materiału, uświadomienie uczniom jak wygląda pomoc humanitarna organizowana przez UNICEF na podstawie filmu Moc Prezentów UNICEF”).
W ramach projektu przekazany został również uczniom i rodzicom link do video „Moc Prezentów UNICEF” przez e-dziennik, natomiast na stronie internetowej szkoły opublikowana została grafika Prezentów bez Pudła oraz link do filmu o pomocy humanitarnej UNICEF. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, słuchali oraz wypowiadali się temat przedstawionych zagadnień. Byli bardzo poruszeni sytuacją swoich rówieśników z krajów rozwijających się.

Joanna Urbaniak