Już od najmłodszych lat w życiu każdego człowieka obecna jest muzyka, której wpływ na rozwój dziecka jest bardzo duży. Kształci ona pamięć i kreatywność, poprawia koncentrację, podwyższa motywację oraz opóźnia objawy zmęczenia. Co więcej, rozładowuje napięcia i stresujące emocje. Dzieci uwielbiają tańczyć, śpiewać i bawić się przy muzyce. Piosenki dziecięce są bardzo rytmiczne i mają proste teksty przez co wpadają w ucho i łatwo je zapamiętać. Ze względu na tak duże korzyści płynące z muzyki postanowiliśmy zorganizować w naszej świetlicy konkurs „Jaka to melodia”. Celem konkursu była popularyzacja muzyki dziecięcej i filmowej. Zadaniem uczestników było rozpoznanie po odtworzonych fragmentach tytułów i wykonawców piosenek. Dzieci chętnie włączyły się do konkursu. Wykazały się dużą znajomością piosenek. Świetnie radziły sobie z odgadywaniem tytułów i wykonawców. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

Krystyna Wojciechowska kl. II c
Łucja Konopka kl. I a