Miś – nazwa odnoszona do zabawek oraz bohaterów literatury dziecięcej lub też popularne określenie niedźwiedzia. Kariera misia-zabawki rozpoczęła się w końcu XIX wieku. W 2002, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.
W naszej szkole też bierzemy udział w tym miłym dla dzieci dniu. W tym roku ze względu na naukę zdalną odbył się on on-line. W listopadzie świetlica szkolna ogłosiła konkurs dla dzieci z klas I-III „Na najładniej uszytego misia”. Cele konkursu zakładały: rozwijanie talentów i wyobraźni dzieci, pobudzenie kreatywności i indywidualnej działalności artystycznej, krzewienie zdrowej rywalizacji, umożliwienie twórczej konfrontacji i wymiany pomysłów w pracy artystycznej. Zadaniem uczestnika konkursu było uszycie misia według własnego projektu i przesłanie zdjęcia wykonanej pracy mailem.
Jury oceniając prace brało pod uwagę: samodzielność wykonania pracy, estetykę wykonania pracy, zgodność z tematem konkursu.
Autorzy zwycięskich prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Nadesłane prace były ładnie i starannie wykonane, dlatego jury wszystkim uczestnikom konkursu przyznało ex aequo I miejsce.
Adam Sobczak (Ia)
Łucja Wierzchowska (Id)
Bona Buffett (IIb)
Aleksandra Cok (IIb)
Dima Voronin (IIIa)
Krystian Morawski (IIIc)
Maria Wojciechowska (IIIe)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !