Świąteczne drzewko to jedna z wielu tradycji, które wiążą się z tym magicznym okresem Bożego Narodzenia, niektórzy nie wyobrażają sobie świąt bez udekorowanej choinki. Polacy uwielbiają strojenie choinek i przywiązują dużą wagę do ozdabiania świątecznego drzewka. W miastach stają okazałe choinki bożonarodzeniowe (czasem nawet kilkunastometrowe!) udekorowane tysiącami światełek, bombek i łańcuchów. Choinki świąteczne pojawiają się także w szkołach. W tym roku nie mogliśmy osobiście ozdabiać świątecznych drzewek w świetlicy. Aby umilić czas nauki zdalnej świetlica ogłosiła konkurs on-line „Na najciekawszą choinkę bożonarodzeniową”. Konkurs miał na celu rozwijanie talentów i wyobraźni dzieci, pobudzenie kreatywności i indywidualnej działalności artystycznej oraz umożliwienie twórczej konfrontacji i wymiany pomysłów w pracy artystycznej. Zadaniem uczestników było stworzenie przestrzennej choinki bożonarodzeniowej według własnego projektu. Konkurs skierowany był dla dzieci z klas I-III uczęszczających do świetlicy został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych dla klas I, II i III. Oceny nadesłanych prac dokonała komisja konkursowa wybrana z pośród pracowników szkoły. Oceniając nadesłane prace konkursowe jurorzy brali pod uwagę: samodzielność wykonania pracy, kreatywność, estetykę wykonania pracy oraz zgodność z tematem konkursu. Autorzy zwycięskich prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oto nasi laureaci:

Kategoria kl. I