Motyle – zwiastuni wiosny Jedną z oznak wiosny są motyle. Obecność tych cudownych owadów fascynuje dorosłych oraz sprawia radość dzieciom. Motyle to symbol piękna, doskonałej formy, delikatności i nietrwałości. Fascynacja, z jaką obserwuje się te owady, zachwyca za każdym razem z taka samą siłą. Chcąc utwalić na dłużej te przepiękne widoki świetlica zorganizawała konkurs "Na najpiekniejszego motyla". Cele  konkursu zakładały : rozwijanie kreatywności, wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia, zachęcenie do pracy twórczej i doskonalenie warsztatu plastycznego, rozwijanie własnych talentów plastycznych, uczenie postawy bacznego obserwowania świata zwierząt i czerpania z niego inspiracji twórczej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej z klas I-III. Konkurs odbył się 20 maja 2021roku. Zadaniem uczniów było wykonanie motyla technika dowolną.
Jury ocenijać prace konkursowe wzięło pod uwagę: zgodność z tematem i założeniami kompozycji, dobór środków wyrazu plastycznego, oryginalność i sposób interpretacji, walory estetyczne, pomysł wykonania pracy, samodzielność wykonania pracy, kreatywność.

Oto laureci:

Natalia Rejner 1a