Tajemnicza technika quillingu to niezwykle efektowna technika artystyczna. Prosta, lecz fascynująca i pozwalająca na uzyskanie niezwykłych efektów, a ponadto jak żadna inna uczy cierpliwości i pobudza wyobraźnię. Kształtując niepozorny materiał – kolorowe paseczki papieru – tworzymy fascynujący kolorowy świat. Quilling z ang. „nawijać na pióro lub rurkę” technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Po długiej przerwie wywołanej nauczaniem zdalnym nasza świetlica zdecydowała się na zorganizowanie międzyszkolnego konkursu dla dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych Targówka „Wstążką i papierem – mróz na oknie”.

Konkurs miał na celu poznanie techniki quillingu, rozwijanie kreatywności, wyobraźni i twórczej aktywności uczniów, rozwijanie zdolności manualnych, krzewienie współpracy i zdrowej rywalizacji, umożliwienie twórczej konfrontacji i wymiany pomysłów w pracy artystycznej oraz integracja środowiska dzieci i nauczycieli Świetlic Targówka.

Zadaniem dzieci było własnoręczne wykonanie obrazka metodą quillingu w formacie A4 pt. „Mróz na oknie”.

Po długich naradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:

KATEGORIA KLASY I