W październiku świetlica szkolna we wszystkich filiach omawiała zasady dobrego wychowania. Zapoznawałyśmy uczniów z tematyką dobrych manier, umiejętności właściwego zachowania się w miejscach publicznych, higieny osobistej, spożywania posiłków. Pracowałyśmy w oparciu o książki Grażyny Herbst i Grzegorza Kasdepke. Zajęcia urozmaiciłyśmy filmikami edukacyjnymi o tej samej tematyce i zajęciami praktycznymi. Naszym celem było utrwalenie dobrych manier i kultury zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Należy stwierdzić, że uczniowie teoretycznie znają zasady savoir- vivre. Mamy nadzieję, że zajęcia te sprawią, iż w praktyce będą też stosować zasady kulturalnego zachowania.
W ostatnim tygodniu października został zorganizowany konkurs pod nazwą „Bon czy ton”. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział, świetnie się przy tym bawili i kibicowali swoim kolegom.
Zajęcia dotyczące savoir- vivre prowadzimy w świetlicy corocznie, wychodząc z założenia, że znajomość dobrych manier świadczy o kulturze dzieci i niezwykle pomaga w stosunkach międzyludzkich.

Oto laureaci:

Stanisław Jankiewicz IIIb

Adam Wietoszko IIa

Pola Samborska klasa Ic

Łucja Konopka Ia

Jan Wyrwas Ib

Olga Człapska klasa Id

Filip Supeł Ib

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział oraz za imponującą wiedzę.