W świetlicy szkolnej przy ul. Radzymińskiej 232 od października 2020r jest realizowany cykl zajęć „Mała motoryka –sprawa dużej wagi”. Ma on pomoc dzieciom w nabieraniu zręczności w takich formach aktywności, jak: lepienie, malowanie, nawlekanie, wydzieranie, wycinanie, zapinanie, zawiązywanie, pisanie itp. oraz wpłynąć na rozwój umiejętności samoobsługi, rysowania i pisania. W ramach zajęć w październiku i na początku listopada dzieci: wycinały, lepiły, zgniatały kartki papieru, kleiły plasteliną, usprawniając swoją zręczność. Zajęcia odbywały się cyklicznie, a od połowy listopada sytuacja pandemiczna w kraju spowodowała zmianę formy zajęć ze stacjonarnych na on-line w postaci propozycji zabaw umieszczonych na stronie internetowej szkoły w zakładce Świetliczak w domu.

Justyna Piotrowska