W świetlicy szkolnej przy ul. Radzymińskiej 232 od października 2020r jest realizowany cykl zajęć „Logopedia na wesoło”. W ramach zajęć dzieci pracowały nad tym, aby polepszyć jakość oddechu, poprawić siłę mięśni oddechowych. Warto wiedzieć, że prawidłowy sposób oddychania poprawia pracę serca oraz przebieg procesów ustrojowych. Ćwiczenia wpływają także korzystnie na kondycję psychiczną. Dzieci świetnie się bawiły robiąc samodzielnie pomoce do ćwiczeń. Uczniowie stworzyli odlotowe rakiety i statki UFO oraz ciężko pracowali z plastikowymi słomkami. Zajęcia były realizowane cyklicznie od października, a od połowy listopada w formie zajęć on-line, w postaci propozycji zabaw umieszczonych na stronie internetowej szkoły w zakładce Świetliczak w domu.

Justyna Piotrowska