Podczas zajęć opiekuńczo wychowawczych odbywających się w świetlicy szkolnej ,wychowawcy zwracają szczególna uwagę na odpowiedni dobór treści, form pracy i metod pracy z uczniami zwłaszcza na indywidualne podejście do dziecka, rozwijanie jego zainteresowań i pasji.
Uczniowie mają możliwość brania udziału w licznych konkursach zarówno organizowanych przez naszą szkołę jak również przez inne placówki .
Biorąc pod uwagę zainteresowania naszych podopiecznych organizowane są cykle zajęć tematycznych zgodnych z hasłami tygodnia świetlicy.
Do głównych zajęć organizowanych cyklicznie zaliczamy :
• Zajęcia plastyczno-techniczne z wykorzystaniem różnych technik w pracy przez dziecko.
• Zajęcia taneczne ,,Raz dwa trzy tańczysz i Ty”, połączone z aktywnym słuchaniem muzyki poważnej z wykorzystaniem metody Batii Strauuss.
• Zajęcia umuzykalniające realizowane poprzez śpiew oraz granie na rurkach bum bum.
• Zajęcia relaksacyjne oraz oddechowe z wykorzystaniem metody Dennisona.
• Zajęcia czytelnicze w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” mające na celu kształtowanie nawyku codziennego głośnego czytania dzieciom.
• Zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii -tablica multimedialna.
• Zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu.
• Zajęcia kulinarne.
• Zajęcia o tematyce geograficznej i ekologicznej ,,Cudze chwalicie swego nie znacie”.
• Zajęcia ,,Proszę przepraszam dziękuję to nas wychowuje” mające na celu kształtowanie u dzieci właściwego kulturalnego zachowania się .
• Gry edukacyjne ,szachy kształtujące umiejętność pracy w zespole ,rywalizacji, przestrzegania zasad.
• Wychowawcy świetlicy organizują zajęcia integracyjne tzw. zajęcia otwarte dla dzieci z innych placówek z Targówka.
• Pomoc w odrabianiu zadań domowych oraz praca z uczniami którzy mają trudności edukacyjne a także rozwijanie uzdolnień uczniów zdolnych.