W roku szkolnym 2019/2020, w listopadzie w ramach cyklu zajęć „Wielcy poeci dzieciom” w świetlicy szkolnej, były czytane i omawiane wiersze nieznanego dotąd uczniom  poety Ludwika Jerzego Kerna. Wiersze i wierszyki tego autora bardzo przypadły do gustu dzieciom. Zajęciom tym często towarzyszył śmiech i wielkie zaangażowanie uczniów. Dzieci w skupieniu i przy dużej koncentracji uwagi  słuchały treści wierszy, chętnie dyskutowały o tym, jak rozumieją utwór lub o tym, co autor chciał przekazać. Oprócz czytania i analizowania utworów dzieci wykonały ilustracje do tych wierszy, które spodobał się im najbardziej. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie recytatorskim, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci  wybrały wiersze, które najbardziej im się podobają i chcieliby nauczyć się ich na pamięć. Nie wszyscy od razu wierzyli we własne siły, ale dzięki ambitnym kolegom lub namowie wychowawców świetlicy, duże  grono dzieci podjęło wyzwanie. Dnia 4.12.2019r. odbył się konkurs. Dzieci wykazały się nie tylko znajomością treści utworów, ale również ciekawą interpretacją.

Tymon Lenarcik Ie

Tymon Salus Ie

Dominik Dąbrowski IIIa

Matylda pawikowska IIa

Julia Leks IIIc

Natalia Bogucka kl. Id

Dawid Tratkiewicz IId

Igor Worosz  kl. Ic

Bartosz Piwko IIa

wyróżnienie

Bartosh Baranowski kl Ic.

Maciej Jadczak IIe

Izabela Dębicka IIc