Przed świętami Bożego Narodzenia wychowawcy świetlicy zorganizowali warsztaty dla dzieci i ich rodziców z szycia ozdób świątecznych z filcu. W odświętnie udekorowanej świetlicy przygotowaliśmy stanowiska pracy , różnokolorowy filc ,przybory do szycia i szablony choinkowych ozdób , a także skromny poczęstunek. Frekwencja dopisała , wszystkie stanowiska zostały zajęte. Przy dźwiękach kolęd pod okiem wychowawców dzieci z dużym zaangażowaniem uczyły się szycia różnymi ściegami. Rodzice też chętnie włączyli się w pracę i po pewnym czasie powstały kolorowe bałwanki , renifery , mikołaje , choinki i buciki. Satysfakcja rodziców i radość dzieci była ogromna. Zadowoleni zabrali do domu wykonane przez siebie piękne ozdoby. Jesteśmy przekonani , że była to ciekawa forma integracji środowiska szkolnego. Warsztaty te z pewnością stały się inspiracją do podobnych zajęć w domu.