W listopadzie, w dniach 13 -14 .11. 2019 w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pokazowe Lego z elementami robotyki Bricks 4 Kidz przeprowadzone przez firmę zewnętrzną, warsztaty prowadzone były w oparciu o innowacyjne programy, koncentrujące się na tworzeniu wyjątkowych konstrukcji.
Jak wiadomo, zabawa z klockami Lego jest jedną z ulubionych form rozrywki dla dzieci, sprzyja rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy, a współdziałanie w grupie pozwala dzieciom rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.
Podczas zajęć pokazowych dzieci miały okazję rozwinąć swoją kreatywność, pomysłowość i stworzyć ciekawe budowle, między innymi roboty z klocków lego. Uczniowie byli bardzo zadowoleni mając możliwość skorzystania z tej formy zabawy. Zachwytom nie było końca, a szczególnie dzieciom podobał się moment ożywienia stworzonych konstrukcji poprzez uruchomienie mechanizmu i wprawienie swoich robotów w ruch.
Warsztaty te dały uczniom możliwość konstruowania, programowania i testowania stworzonych przez siebie robotów. Dzieci bawiły się nauką, spędziły miło czas oraz uczyły się jak działają maszyny, miały również możliwość poznania zasad działania różnego rodzaju silników, przekładni i innych połączeń elektroniki z mechaniką.
To właśnie możliwość łączenia różnych elementów, budowania i kreowania dziecięcej rzeczywistości daje małym konstruktorom nieograniczone możliwości zabawy i nauki.
Podsumowując, jednym zdaniem, można rzec, iż łącząc dziecięcą kreatywność z klockami i elektroniką Lego, zawsze wychodzi coś wyjątkowego!