Jak co roku w okresie bożonarodzeniowym w świetlicy szkolnej dzieje się bardzo wiele, a to z pewnością za sprawą konkursów adwentowych. Wachlarz pomysłów świątecznych konkurencji tradycyjnie i tym razem był niezwykle szeroki, dzieci miały okazję rozwijać się nie tylko plastycznie lepiąc aniołki z masy solnej, tworząc przepiękne kartki świąteczne, czy ozdoby i łańcuchy choinkowe, ale również muzycznie i literacko biorąc udział w konkursie kolęd i pastorałek oraz pisząc najpiękniejszy list do św. Mikołaja. A jako, że mamy w Polsce bardzo wiele pięknych zwyczajów świątecznych, pamiętaliśmy również o quizie bożonarodzeniowym, uczestnicy, którzy wykazali się największą wiedzą na temat świątecznych tradycji otrzymali wspaniałe nagrody. W tym roku nie zabrakło również niezwykle lubianego przez dzieci adwentowego współzawodnictwa, a mianowicie konkursu na najpiękniej udekorowany świąteczny piernik. Należy tu dodać, że wszystkie pierniczki były wcześniej własnoręcznie przygotowywane na miejscu, dzieci jak zawsze miały dużo frajdy i radości pomagając Paniom w wypiekaniu ciasteczek. Wszystkie konkurencje zaskarbiły sobie ogromne zainteresowanie ze strony naszych dzieciaków, z wielką ochotą i dużym zaangażowaniem wszyscy brali w nich udział. Okres bożonarodzeniowy to naprawdę wyjątkowy czas w naszej świetlicy, a konkursy adwentowe są zawsze bardzo wyczekiwane przez dzieci, pewnie dlatego wzorem lat ubiegłych również i w tym roku mieliśmy bardzo wielu laureatów.