Mity greckie to opowieści znane niemal wszystkim. Nawiązania do nich znajdziemy w literaturze, filmie i codziennym życiu. Dlatego jak co roku w naszej świetlicy czytaliśmy i omawialiśmy mity z uczniami. Odbywało się to na przełomie października i listopada. Korzystaliśmy z różnych źródeł i staraliśmy się jak najciekawiej przedstawić uczniom postaci z mitologii.
Podczas zajęć przybliżyliśmy historię króla Midasa i jego córki. Dzieci odpowiedziały sobie na pytanie : co jest w życiu istotniejsze – pieniądze czy uczucia? Rozmawialiśmy o smutnym losie Demeter i jej córki Persefony oraz . Emocje wzbudziła historia Dedala i Ikara, a także dzielnego Tezeusza. Wspólnie zastanawialiśmy się nad postawą pięknego Narcyza. Te i wiele innych mitów skłoniło uczniów do refleksji, ponieważ są to historie nawiązujące do naszego życia. Szukaliśmy tych podobieństw i z każdej opowieści płynącej dla nas mądrości. Mity greckie do świetne wyjście do rozważań o ważnych dla wszystkich sprawach, o ludzkich cechach i postawach. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tych zajęciach.
W listopadzie we wszystkich świetlicach odbył się konkurs wiedzy o mitach. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy natomiast po raz kolejny wzbogacili swoją wiedzę.

Laureaci konkursu:

Antonina Adamczyk z klasy IIe