W lutym b.r. w świetlicy  szkolnej omawiane były zasady dobrego wychowania. Pracowałyśmy w oparciu o książkę Grażyny Herbst "Dobre maniery, czyli savoir- vivre dla dzieci i nie tylko" oraz książki Grzegorza Kasdepke o tej samej tematyce. Wykorzystywałyśmy też filmiki edukacyjne. Naszym celem było utrwalanie kultury zachowania i dobrych manier w różnych sytuacjach życiowych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych np.prawidłowe nakrywanie stołu czy scenkach rodzajowych np. przedstawianie sobie różnych osób. Należy stwierdzić,  że w teorii uczniowie opanowali zasady savoir-vivre. Mamy nadzieję, że zajęcia te sprawią, iż w praktyce będą też stosować zasady kulturalnego zachowania. Na początku marca został zorganizowany konkurs pod nazwą "Bon czy ton". Uczniowie losowali pytania i zadania podobnie jak w teleturnieju. Ci z największą ilością punktów zostali laureatami. Zajęcia dotyczące savoir-vivre prowadzimy w świetlicy corocznie,  mając nadzieję, że pomogą one naszym świetliczakom uświadomić sobie, jak ważna jest kultura osobista i przydatna w kontaktach międzyludzkich.

Zuzanna Kozdryk IIIa

Maciej Jadczak IIe