Dnia 9 listopada na ulicy Topazowej odbyły się zajęcia otwarte dla nowych potencjalnych uczniów naszej szkoły. Zajęcia zgodnie z bieżącym tematem dotyczyły walki o niepodległość. W tym wypadku jednak chodziło o niepodległość zwierząt i ptaków.
Rozmawialiśmy o różnych sposobach zaznaczania terenu przez zwierzęta. O maskowaniu się ich przed innymi zagrażającymi im gatunkami poprzez zmianę koloru albo posiadanie ubarwienia utrudniającego odróżnienie ich od otoczenia. Obejrzeliśmy zdjęcia walk zwierząt, które przy użyciu zębów i pazurów chronią swoje terytorium, siebie lub swoje potomstwo.
Najbardziej rozbawiły uczniów ciekawostki z życia ptaków, które w celu obrony swoich jaj oblewają je własną kupą. Takie np. małe dudki zaatakowane w dziupli strzelają kupą w przeciwnika.
Okazało się, że wiele nas łączy ze zwierzętami i wiele można się od nich nauczyć. Dzieci fascynuje świat natury i chętnie biorą udział w poznawaniu jej.
Na koniec każdy miał możliwość wykonania głowy lwa z kolorowych talerzyków i papierów, co także dostarczyło uczestnikom zajęć wiele przyjemności.

Kamila Klepacka