W bieżącym roku szkolnym w ramach cyklu „ Wielcy poeci dzieciom” skoncentrowaliśmy się na twórczości Doroty Gellner. Dzieci ze świetlicy poznawały utwory tej popularnej autorki na zajęciach z wychowawcami i z panią Małgorzatą Nowicką, bibliotekarką szkolną. Uczniowie dowiedzieli się, że pani Dorota Gellner jest nie tylko autorką wierszy, opowiadań, ale też wielu tekstów piosenek.
W dniach 20 i 22 listopada 2018 r. zorganizowaliśmy w świetlicy konkurs poświęcony twórczości autorki, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów plastycznych, recytatorskich i wokalnych.
Część plastyczna konkursu polegała na wykonaniu ilustracji do wiersza Doroty Gellner. Wzięło w niej udział czternaścioro dzieci z klas I-III. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie, a laureatami zostali:
Dominika Knyt z kl. 2b
Julia Goszczyńska z kl. 2b
Julia Tkaczyk z kl. 3b
Uczniowie ci oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe.
Największym talentem recytatorskim wykazała się Maja Krzycka z kl. 2a, która pięknie zaprezentowała utwór pt. „ Ziewające wierszyki”.
Ogromną popularnością cieszył się konkurs wokalny. Wzięło w nim udział aż 37 uczestników. Najchętniej śpiewane piosenki do tekstów Doroty Gellner to: „Ogórek wąsaty”, „Zuzia- lalka nieduża”, „A ja rosnę”, „Popatrzcie na jamniczka”, „A to jeż”. Utwory były wykonywane solo i w duetach. Jury brało pod uwagę umiejętności wokalne, znajomość tekstu i wrażenie artystyczne. Mieliśmy spory kłopot z wyłowieniem laureatów. W kategorii duetów bezkonkurencyjne okazały się uczennice z kl.3b Karolina Korczak i Aurelia Nadolna, które nie tylko wykazały się talentem wokalnym, ale też dołączyły do tego wspaniałą choreografię. Solowi wokaliści zacięcie ze sobą rywalizowali. Ostatecznie I miejsce zajął Fryderyk Majchrzak z kl. 2e, drugie Maja Maciąg z tej samej klasy a trzecie Ernest Jońca z kl. 1c. Jury przyznało też wyróżnienie dla Izy Dębickie z kl.1c. Ci uczniowie również otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Spotkanie z twórczością Doroty Gellner okazało się ciekawą inicjatywą. Dzieci doskonale się bawiły i jesteśmy pewni, że przybliżyliśmy im twórczość tej autorki. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.