W listopadzie w ramach cyklu zajęć „Wielcy poeci dzieciom..” w świetlicy szkolnej przy ul. Topazowej były czytane znane i mniej znane wiersze m. in.: Hanny Niewiadomskiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Stanisława Jachowicza. Niektórzy uczniowie podjęli próby samodzielnego czytania na głos wierszy dla dzieci. Treść wierszy była omawiana z uczniami. Dzieci wybierały te wiersze, które podobają się im, posują do nich, są śmieszne, smutne. Dużym zainteresowanie cieszyły się wiersze Hanny Niewiadomskiej. Uczniowie klas pierwszych wybrali wiersze, które najbardziej im się podobają i chcieliby nauczyć się ich na pamięć. Nie wszyscy od razu wierzyli we własne siły, ale dzięki ambitnym kolegom lub namowie wychowawców świetlicy, także podjęli wyzwanie. Dnia 30 listopada odbył się Konkurs Recytatorski, który podzielony był na II tury. Scena i widownia znajdowała się na sali gimnastycznej. Ustaliliśmy zasady panujące w trakcie występów tak, aby nikt nikomu nie przeszkadzał. Każdy z występujących mógł liczyć na pomoc suflera, ale większość dzieci jej nie potrzebowała. Poziom był bowiem bardzo wysoki. Dzieci nie tylko opanowały treść wiersze, ale także wykazały się ciekawą interpretacją. Trudno, więc było przyznać tylko po trzy miejsca. Jury zdecydowało się nagrodzić więcej osób. Najwyższą punktację otrzymali:
I miejsce: Milena Nitkowska Ia, Dawid Tratkiewicz I b, Filip Jazurek kl. I e.
II miejsce: Zofia Gajc I a, Julia Siedlecka I b, Natalia Hardejewicz I e,
III miejsce: Antoni Macioszek I a, Małgorzata Adamczyk I d ,
Wyróżnienie: Maciej Jadczak I e.
Dzieci miały okazję pokazać nam swój talent aktorski i zaskoczyć kolegów swoimi umiejętnościami. Dla niektórych to był pierwszy krok do pokonania tremy przed występami publicznymi. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich przygody z recytacją i aktorstwem.