Mówi się, że szachy to królewska gra. W naszej świetlicy każdy chętny może się tej gry nauczyć i wcale nie musi być do tego królem – na szczęście. Mamy wiele kompletów szachów i wiele okazji by po nie sięgać. Już kolejny rok uczniowie mieli możliwość nauki gry i szlifowania swoich umiejętności podczas zajęć w świetlicy. Po raz trzeci w maju i czerwcu trwały rozgrywki o tytuł Mistrza Szachownicy. W konkursie brali udział uczniowie ze świetlicy przy ulicy Topazowej. Zaszczytny tytuł otrzymał w tym roku uczeń klasy Ia Antoni Macioszek. Rozegrał on najwięcej wygranych partii jak również wykazał się największym entuzjazmem do gry. Mamy nadzieję, że fascynacją szachami będzie zarażał innych kolegów. Pamiętajcie, że ta gra nie jest zarezerwowana dla wybrańców. To Wy wybieracie, czy w nią zagracie.

Kamila Klepacka