W czerwcu w świetlicy przy ulicy Topazowej odbyła się druga edycja Świetlicowego Konkursu Gry w Scrabble. Uczniowie klasy Ia rozegrali rundę w dwóch trzyosobowych drużynach. Biorąc pod uwagę wiek graczy, było to zadanie niezwykle ambitne. Cała runda trwała około trzech godzin. Zawodnicy naprawdę wykazali się wytrwałością i pomysłowością w układaniu wyrazów.
Gra w scrabble jest niezwykle rozwijająca i ćwiczy umiejętności czytania, pisania, rozszerza słownictwo, utrwala zasady prawidłowej pisowni wyrazów. Gra wymaga skupienia i spostrzegawczości. Ćwiczyliśmy najpierw na podstawowej wersji scrabble, ale szybko uznałam, że uczniowie mają znacznie większe możliwości. Klasa Ia najchętniej spośród klas pierwszych sięgała po tę grę, a jej uczniowie jako jedyni zgłosili się do udziału w konkursie. Wiem, że niektórzy wciągnęli już do gry swoich rodziców i scrabble stały się sposobem na rodzinne spędzanie czasu. Gratulujemy odwagi i wytrwałości zdobywcom najwyższych miejsc, ale także wszystkim uczestnikom rozgrywek, którzy równie świetnie sobie radzili.
W konkursie udział wzięli:

1 miejsce
Matylda Pawikowska