„NASZĄ PASJĄ JEST SZTUKA - Obrazki z historii Polski” to konkurs, który zorganizowała Świetlica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana M. Szancera w Warszawie . Ze względu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości tematem tegorocznej edycji konkursu były różne wydarzenia z całej historii naszego kraju. Zachęcono dzieci do tworzenia ich własnych dzieł artystycznych, wskazując im przy tym na inspirującą rolę świata kultury (literatury, architektury, malarstwa, muzyki itp.). Pod wpływem takiej inspiracji nasi wychowankowie stworzyli różnorodne obrazy, będące doskonałymi ilustracjami ich sposobów postrzegania i rozumienia otaczającego świata. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań plastycznych u dzieci ; umożliwienie im zaprezentowanie swojego talent; zdobywanie doświadczenia w dziedzinie różnych form plastycznych; możliwość kontaktu z różnorodnymi dziełami kultury będącymi świadectwem naszej historii; zapoznanie z ważnymi wydarzeniami z dziejów Polski. Uczestnicy konkursu wykonali prace płaskie, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolaż itp.). Jury przy ocenianiu prac przyjęło następujące kryteria oceny prac konkursowych: interpretacja własna tematu; walory artystyczne; kompozycja; warsztat pracy – swoboda posługiwania się wybranymi technikami; estetyka wykonania; samodzielność w wykonaniu pracy.
Jury doceniło pracę naszej uczennicy Albiny Dudchenko, która otrzymała wyróżnienie.