Miło jest, jeśli w świetlicy możemy obchodzić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI przedstawiając dzieciom opowiadanie Petera Reynoldsa pt.” Kropka”.
Mniej ważne jest ubieranie się w kropki, a o wiele ważniejsze jest wytłumaczenie dzieciom właściwego znaczenia tego opowiadania, co uczyniliśmy wielokrotnie w dniu 12.09.18r. Szacunek dla każdego działania dziecka, które zawsze może go rozwijać jest naszym priorytetem.
14.09.18r. „ Wszystko zaczęło się od kropki” to początek wielu zajęć plastyczno – technicznych, w tym: „Warzywa i owoce”, „Jesienne drzewo”, „Wodny świat” w technikach malowania, wyklejania, czy quillingu . Dzieci rozwijają też umiejętności szycia. Szyły sowy i lisy. Ostatnio wprowadzone „Patchworkowe szycie” ze ścinków prasowanego filcu daje im więcej swobody twórczej. Przed nami nowe tematy i nowe techniki plastyczne i oczywiście cel - wzmacnianie wiary dzieci we własne możliwości.