Uczniowie klas pierwszych doskonale znają pory roku oraz zmiany w przyrodzie jakie im towarzyszą, lecz po raz pierwszy zetknęli się w trakcie zajęć świetlicowych z przysłowiami ludowymi związanymi z wiosną. Po dokładny omówieniu przysłów, takich jak: „ W marcu śnieżek sieje, a czasem słońce grzeje”, „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata”, „ Jak przygrzeje słonko, kwiecień przyjdzie łąką”, „ Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa, „ Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi”, dzieci przystąpiły do zrobienia prac plastycznych według własnego pomysłu z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Najładniejszej prace wzięły udział w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym pt. „Wiosna w przysłowiach”. Dzięki poznaniu mądrości ludowych dzieci zostały uwrażliwione na piękno przyrody oraz mogły doskonalić swoje umiejętność plastyczne w różnych technikach.

Nasze uczennice zdobyły :

III miejsce - Joanna Deluga z klasy IIe

wyróżnienie - Julia Szmit z klasy IIc