Od 1 października uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w budynku mieszczącym się przy ulicy Radzymińskiej 232 przygotowywali się do konkursu wiedzy o mitach greckich. Dzieci wraz z wychowawcami świetlicy miały możliwość poznania niesamowitych historii, przekazywanych przez starożytną grecką tradycję w formie mitów. Opowieści o bogach i herosach, wyjaśniające miejsce człowieka w świecie, oraz samo funkcjonowanie świata i historia jego powstania według greckich wierzeń, wniosła wiele wiedzy o tamtejszej kulturze. Uczniowie zapoznali się z nowymi pojęciami, trudnymi imionami oraz grecką historią. Mitologia grecka weszła do dziedzictwa kultury europejskiej i w dalszym ciągu obecna jest w różnych przejawach życia społecznego. Zaciekawieni niesamowitymi opowieściami przekazywanymi od tak dawna, poznaliśmy mity takie jak: Dar Ognia, Puszka Pandory, Dedal i Ikar, Persefona i Pory Roku, Prace Heraklesa oraz Król Midas. W trakcie zajęć czytelniczych dzieci miały możliwość zgłoszenia się do konkursu wiedzy o mitach greckich. Konkurs ten nie należał do najłatwiejszych, ponieważ wymagał posiadania bardzo trudnej wiedzy o bohaterach i ich poczynaniach. Mity nie należą do najłatwiejszej literatury, dlatego każdy uczestnik konkursu włożył wiele wysiłku i zaangażowania aby do niego podejść. Dnia 9 listopada odbył się konkurs. Wielu uczestników wspaniale poradziła sobie z zadaniem i osiągnęła wyjątkowo dobre wyniki. Poprzez udział w konkursie z pewnością wyniesiemy wiele interesującej wiedzy. Wśród uczestników zostali wyróżnieni jednak najlepsi, osoby te wykazały się niemal 100 % wiedzą na temat mitologii greckiej i wspaniale wykonały swoje zadanie. Miejsce 1 zajął Filip Makowski klasa 3B, miejsce 2 Rafał Olszewski klasa 3B i miejsce 3 Jakub Zawadzki klasa 2E. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy natomiast laureatom składamy gratulacje oraz z wielką przyjemnością rozdajemy nagrody.

BRAWO ŚWIETLICZAKI !!!