10 czerwca w świetlicy szkolnej przy ul. Radzymińskiej 232 odbył się konkurs "Legendy warszawskie". Uczestnicy musieli wykazać się znajomością legend związanych z naszą stolicą, takich jak "Syreni śpiew" czy "Bazyliszek". Dzięki poznawanym wspólnie w świetlicy legendom uczniowie mogli dowiedzieć się skąd pochodzi herb Warszawy, kto mieszkał w lochach na Krzywym Kole, a także posłuchać o stolicy innej niż ta, która znają na codzień. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Kostrzewski z klasy 3c, któremu udało się rozwiązać test bezbłędnie. Wyróżnione zostały również osoby, które popełniły tylko jeden błąd, a więc wykazały się równie świetną znajomością legend: Oliwia Gawłowska (3B), Nikodem Wyrzykowski (1F), Hanna Szewczyk (2B) oraz Anastazja Kuba (2C). Zwycięzcom gratulujemy oraz zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie w przyszłym roku!