W kwietniu i w maju część zajęć świetlicowych poświęciliśmy zapoznaniu uczniów z wybranymi legendami polskimi. Dzieci poznawały legendy z różnych regionów naszego kraju od Bałtyku aż po Tatry. Omawiając treść utworów, wskazywaliśmy na mapie te miejsca , z którymi łączyła się legenda, poszerzaliśmy wiadomości na temat treści utworu, a dzieci dzieliły się wspomnieniami z odwiedzanych miejscowości. Jednocześnie zrealizowaliśmy plan zapoznania dzieci z cechami gatunku literackiego, jakim jest legenda . Tematyka zajęć zainteresowała uczniów. W dniu 30.05.19. zorganizowany został w naszej świetlicy konkurs znajomości poznanych legend. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test. Niekwestionowanym zwycięzcą został Piotr Murawski z klasy III a, a drugie i trzecie miejsce zajęli: Iza Bogucka i Adam Rzepko z tej samej klasy. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe oraz przyjęli gratulacje od wychowawców i kolegów.